Contact: +389 75 565 189

Лист на регистрирани 2021

Во прилог можете да ја погледнете листата на регистрирани учесници за второто издание на Pelister Ultra-Trail. Доколку вашето име не се наоѓа на листата контактирајте не на нашиот маил или на 075 565 189 за да можиме да делуваме и да ја поправиме доколку има настанатата грешка. РЕГИСТРИРАНИ ТРКАЧИ НА PELISTER ULTRA-TRAIL 2021 Листа на […]

Регистрациите се ОТВОРЕНИ

Oфицијално регистрациите за првиот Pelister Ultra-Trail® настан се отворени. Се што треба да направите е да ја одберете соодветната трка на која сакате да се регистрирате и да ги пополните вашите податоци за трката. По пополнувањето на податоците на маилот кој го наведовте при регистрацијата ќе добиете понатамошни инструкции како да извршите уплата. Пријавувањето ќе […]

Tent Fest

Во склоп на нашиот Bitola Outdoor Festival ќе имате прилика да направите комбинацијата на патување, кампување и да уживате под отворено време но истовремено да бидете и дел од активностите кои што се во склоп на фестивалот. Кампинг просторот ќе биди кај ски-центарот „Ниже Поле“- Стрежево. Локацијата за кампување „Tent Fest “ ќе биде означена, […]

Прво издание на Pelister Ultra-Trail

Почитувани љубители на планинското трчање, и официјално датумот за првата планинска трка на Баба планина е 26-28.06.2020. Ставете го датумот во вашиот календар. За неколку дена и официјално ќе започниме со регистрација каде ќе можете да се пријавите. Не заборавајте да не следите на нашата страна на Facebook(Pelister Ultra Trail) и Instagram(ultratrailpelister) каде и официјално […]